Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 08:43 Bu haber 1418 kez okundu
 
Adana’da Engelliler Günü Etkinliği,Özel Güvenlik Kıyafeti Giyip Nöbet Tuttular
Adana’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. Engelliler gününe özel engelli bireyler, Büyükşehir Belediyesi’nde özel güvenlik görevlisi kıyafeti giyerek nöbet tutarken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de düzenlenen etkinliklere katıldı.
Gündem Haberi
Adana’da Engelliler Günü Etkinliği,Özel Güvenlik Kıyafeti Giyip Nöbet Tuttular

Adana’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.
Engelliler gününe özel engelli bireyler, Büyükşehir Belediyesi’nde özel güvenlik görevlisi kıyafeti giyerek nöbet tutarken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de düzenlenen etkinliklere katıldı.
Atatürk Parkı’nda gerçekleşen törende konuşan Başkan Sözlü, engelliler için Adana’nın daha yaşanabilir bir kent haline gelmesi için var güçleriyle çalıştıklarını ifade ederek her zaman onların taleplerini önemsediğini belirtti.
Konuşmaların ardından engelli çocuklar zeybek oynadı. Çocukların zeybek oynayışını Başkan Sözlü, yere diz kırarak izledi.
Törenin ardından engelli bireyler Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte İstasyon Meydanına kadar yürüdüler ve orada güvercin uçurdular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana’da, Engelliler, Günü, Etkinliği,Özel, Güvenlik, Kıyafeti, Giyip, Nöbet, Tuttular,
Yorumlar
Haber Yazılımı