Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 19:50 Bu haber 27119 kez okundu
 
Destici Tarafından Meclise Sunulan Özel Güvenlik Görevlileri İçin Kanun Teklifi Komisyon Gündemine Alındı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Tarafından Meclise Sunulan Kanun Teklifi Plan Bütçe, İçişleri ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonlarının Gündemine Alındı
Çalışma Dünyası Haberi
Destici Tarafından Meclise Sunulan  Özel Güvenlik Görevlileri İçin Kanun Teklifi Komisyon Gündemine Alındı

BBP Genel Başkanı  Mustafa Destici Tarafından Meclise Sunulan Kanun Teklifi Plan Bütçe, İçişleri ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonlarının Gündemine Alındı

Komisyon Görüşmelerinin Özel Güvenlik Görevlilerini Memnun Edecek Şekilde Sonuçlanmasını ve Devam Eden Süreçte Teklifin TBMM'de Bir An Önce Yasalaşmasını Özel Güvenlik Sektöründe çalışan binlerce çalışan merakla bekliyor.

Destici Kanun Teklifinde;

BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, "Özel güvenlik görevlilerine şehitlik ve gazilik hakkı verilmesi, fiili hizmet süresi zammı ve taltif gibi hakların yer aldığı 6 maddelik teklifi bugün TBMM Başkanlığına sunacağız." demişti.

Destici, Mecliste düzenlemiş olduğu basın toplantısında, özel güvenlik görevlilerinin, günümüzde toplumsal hayatın her alanında ve özellikle stratejik noktalarda görev yaptığını söyledi.

Özel güvenlik görevlilerinin sayısının polisten fazla olduğunu, yetkileri göz önüne alındığında kamu hizmeti yaptıklarını belirten Destici, özel güvenlikgörevlilerinin özlük haklarının iyileştirici düzeye getirilmesi talebinin doğal olduğunu ifade etti.

Destici, "696 sayılı KHK'nin 127. maddesi hükmünce özel güvenlik görevlilerinin, asıl işverenin faaliyette bulunduğu iş koluna tescil edileceği belirtilmiştir. Kanuna aykırı bazı uygulamalar söz konusudur. Özel güvenlik görevlilerimiz çok özel bir iş yapmaktadır. Bu insanların kendi iş koluna kayıtlı olarak çalışmaları elzemdir. Dolayısıyla kararname ile kanun arasındaki çelişkilerin ortadan kaldırılması gerekiyor." diye konuştu.

Özel güvenlik sektörünün gelişiminde sürdürülebilirliğin ve dünya güvenlik sektöründe yaşanan değişime uyum sağlanmasının önemine değinen Destici, özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesi adına, özel güvenlik görevlilerine şehitlik ve gazilik hakkı verilmesi, fiili hizmet süresi zammı ve taltif verilmesi gibi hakların yer aldığı 6 maddelik teklifi bugün TBMM Başkanlığına sunacaklarını bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Destici, Tarafından, Meclise, Sunulan, , Özel, Güvenlik, Görevlileri, İçin, Kanun, Teklifi, Komisyon, Gündemine, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı