Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 09:29 Bu haber 2798 kez okundu
 
Güvenlik-İş Sendikası İstanbul Şube Başkanlığından Saldırıya Tepki
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları ve özel güvenlik görevlisi arasında yaşanan tartışmada, hasta yakınları tarafından başından aşağıya sıcak su dökülmesi sonucu vücudunun çeşitli yerlerinde yanık oluşan güvenlik görevlisi için Güvenlik-İş Sendikası İstanbul Şubesi ayaklandı.
Gündem Haberi
Güvenlik-İş Sendikası İstanbul Şube Başkanlığından Saldırıya Tepki

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları ve özel güvenlik görevlisi arasında yaşanan tartışmada, hasta yakınları tarafından başından aşağıya sıcak su dökülmesi sonucu vücudunun çeşitli yerlerinde yanık oluşan güvenlik görevlisi  için Güvenlik-İş Sendikası İstanbul Şubesinden tepki geldi.

 

Hastanenin acil girişinde toplanan Güvenlik-İş Sendikalıları, ellerinde dövizler ve sıcak su ile haşlanan özel güvenlik görevlisinin fotoğrafı ile bu zulme “Dur” dedi.

Hasta yakını kadının bağırması, ipleri kopardı! Konu ile ilgili açıklama yapan İstanbul Şube Başkanı Ramazan Palak, yaptığı basın açıklaması ile yaşanan olayı şu sözlerle anlattı: “Arkadaşımızın hem yakılıp hem de darp edilmesi hadisesi dün akşam saat 21.30 civarında meydana geldi. Anestezi yoğun bakım bölümünde 26.10.2018 tarihinde itibaren yatmakta olan Coşkun Ç. isimli vatandaşın yakınları arkadaşımız orada görevini yaparken, bir genç hastanenin kullandığı USB çıkışlarına cep telefonunu şarj etmek için takmak isterken arkadaşımız kendisini ikaz ediyor. Bunun hastanenin kullandığı bir sistem olduğunu ve masasının yanındaki üçlü prize telefonunu şarja takmasını söylüyor. Bir dayılanma, efelenme olur da vatandaş tahrik olur, ona hadi, dersin. Kendisini güzel bir dille ikaz ediyor. Daha sonra oradan bir kadın çıkıp, bizim yoğun bakımda hastamız var karışamazsın, diyor.

“Polisler olmasa canından olacaktı” Bu insan buradaki güveni sağlamak için senin yoğun bakımda yatan hastanın da, buradaki hastaların da güvenliğini için var. Diğer gençler de o coşku ile beraber güvenliğin masasına geliyorlar, telefonu yere atıp kırıyorlar. Su ısıtıcısında kaynayan suyu görevlinin başından aşağı döküyorlar. Yere düşen arkadaşın üzerine 10-15 kişi çullanıyorlar. Tekme tokat dövüyorlar. Şans eseri orada polisler olmasaydı Allah korusun arkadaşımız canından olacaklar.”

“Özel Güvenlik görevlilerinin hem fiziki hem de ekonomik şartları düzeltilmeli” “Bu saldırı, bu hınç niye?” diye soran Değerli, özel güvenlik görevlilerinin hastane ve kamu kurumlarında düzeni sağlamakla yükümlü olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Özel güvenlik görevlileri jandarmanın ve polisin yardımcı unsurudur. Olay olmadan engellemek için var olan unsurlar. Hastane yönetimi ve diğer yöneticilere çağrımız şudur, güvenlik görevlileri bu görevleri yaparken önce şekilleri ile duruşları ile, kılık kıyafetleri ile caydırıcı olmalılar. Mesela bu noktada hastane yönetimi yetersiz kaldı. Tüm Türkiye’de ve özellikle Düzce’mizde kamuda görev yapan güvenlik görevlilerinin içerisinde en zor şartlarda ve en düşük ücrete çalışanlar, hastanede çalışanlar. Hem fiziki hem de ekonomik şartlarımızı düzeltelim arkadaşlarımızın. İş ve iş barışı içerisinde arkadaşlarımız görevlerini yapsınlar. Bu duruma sebebiyet verenleri kınıyoruz.”

“Umuyorum bu kişilere hak ettikleri cezalar verilir” Son olarak, olayla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını kaydeden Değerli, şunları kaydetti: “Arkadaşımız 10-15 kişi varlar ama bu kişilerden 4 kişiyi gösterebilmiş. Bu 4 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Halbuki bu kişilerin bırakılmayacağı yönünde çalışma vardı. Umuyorum bu kişilere hak ettikleri cezalar verilir.”dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güvenlik-İş, Sendikası, İstanbul, Şube, Başkanlığından, Saldırıya, Tepki, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı