Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 15:45 Bu haber 66213 kez okundu
 
Özel Güvenlik Görevlilerine Saygı Duyulsun
Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Baş Hukuk Müşaviri Av. Levent Atabay, geçtiğimiz günlerde Atatürk Devlet Hastanesi’nde meydana gelen güvenlik görevlisine saldırı olayı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu - Haberin devamına http://www.duzcedamla.com/2018/11/guvenlik-gorevlilerine-saygi-duyulsun-h19928.html adresinden ulaşabilirsiniz.
Gündem Haberi
Özel Güvenlik Görevlilerine Saygı Duyulsun

Saldırıyı tüm özel güvenlik görevlilerine yapılmış olarak kabul ettiklerini kaydeden Atabay, davanın takipçisi olacaklarını vurguladı. Darp edilen güvenlik görevlisinin tedavisinin hala devam ettiğini dile getiren Atabay şöyle konuştu: “25 Kasım günü Bekleyen Yatan Hasta Servisinde Türk İş’e bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası’nın Disiplin Kurulu Üyesi kardeşimiz şiddet görmüştür.

Hasta yakını telefonunu USB kanalında şarj etmek istemiş, kardeşimiz bunun yasak olduğunu ve kendi masası üzerindeki elektrik prizini kullanabileceğini söylemiştir. Özel güvenlik görevlilerine nasıl bir kin varsa, hasta yakınları arkadaşımızın üzerine hunharca haince saldırmışlardır. Özel Güvenlik görevlisinin üzerine önce kaynar su atmışlardır. Ardından sopayla şiddet uygulamışlardır. Arkadaşımız beş gün süreyle hastanede tedavi görmüştür. Tedavi süreci de hala devam etmektedir.” BİZE SAYGI DUYULMASINI İSTİYORUZ Atabay, güvenlik görevlilerine saygı duyulmasını istediklerini belirterek “Bu kişilerin beyaz kod uygulaması ile birlikte en ağır cezaya çarptırılması için biz Sendikamızın Hukuk Müşavirliği olarak bütün işlemleri başlattık. Türkiye’nin her yerinde, kamu kurumlarında, hastanelerde, hatta oturduğumuz apartmanlarda, parklarda özel güvenlik görevlileri var. Bu arkadaşlarımız vatandaşın tüm güvenliğini sağlıyorlar. Genel kolluk kuvvetlerinin yardımcıları niteliğindedirler. Biz bu göreve saygı duymasını istiyoruz” dedi.

BU SALDIRI TÜM ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE YAPILMIŞTIR

Saldırıyı tüm güvenlik görevlilerine yapılmış olarak kabul ettiklerini ifade eden Atabay, davanın takipçisi olacaklarının altını çizerek “Biz arkadaşımızın üzerine dökülen kaynar suyu tüm güvenlik görevlilerinin üzerine dökülmüş kabul ediyoruz. Bu saldırıyı 15 kişi gerçekleştirdi. Biz 100 bin kişi olarak bu işin takipçisi olacağız. Güvenlik görevlilerinin ne kadar zor şartlarda görev yaptığının bilinmesi gerekir. Biz saygı ve güvenilirlik istiyoruz. Haklarımızın iyileştirilmesini istiyoruz. Bu konuda ne gerekiyorsa yapılacağının bilinmesini istiyoruz. Arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu. Atabay ayrıca olayın şuanda savcılıkta ifade aşamasında olduğu bilgisini vererek “Bütün belge ve bilgileri savcılığa iletiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

DÜZCE DAMLA 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Güvenlik, Görevlilerine, Saygı, Duyulsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı